Rekomendacje

Programy dla parafii

 

Ks. Jerzy Sokołowski, Jurowce

Podjąłem się dość mrówczej pracy wpisania tegorocznych finansów do nowego programu. Mogłem dzięki temu trochę poćwiczyć i lepiej zaznajomić się z programem. Przy okazji wyłapałem kilka błędów w księdze finansowej. Wynikały one z tego, że w programie Ewid czasami można było łatwo pomylić przychody z wydatkami. W nowym programie jest to praktycznie niemożliwe, bo wrzuca się do odpowiednich szufladek z góry zaprogramowanych. Właśnie tego mi brakowało w poprzednim programie! To jest wspaniałe, że można zaprogramować cały rok, wszystkie zbiórki, puszki, skarbonki itd.
Świetne jest sprawozdanie okresowe. Praktycznie wystarczy wydrukować roczne sprawozdanie i zanieść do kurii do podpisu ks. ekonoma. Wszystko jak na dłoni jest wykazane.

Ks. Jerzy Sokołowski, Jurowce


Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej

Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej
- Pani Ziemi Tarnowskiej
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia N M P
i św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Szanowny Panie Stanisławie

Niniejszym listem pragnę wyrazić moją szczególną wdzięczność za program internetowy przygotowany przez Waszą Firmę. Korzystam aktualnie z dwóch produktów Systemu Informatycznego dla Kościoła Ecclesia Software to znaczy z programu: ”Parafia Ewid 2” oraz z ”Parafia Finanse 2”. Mający, na co dzień do czynienia z pracą w kancelarii i finansami parafii stwierdzam, że oba produkty zostały opracowane w sposób profesjonalny, przejrzysty i bardzo funkcjonalny. Ich obsługa wraz ze sposobem wprowadzania danych jest niewiarygodnie prosta.
Muszę przyznać, że od chwili, gdy zaczęliśmy posługiwać się nimi w naszej parafii i sanktuarium, bardzo ułatwiły nam one codzienną pracę kancelaryjną.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość aktualizacji programu poprzez Internet, jak również możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb danej parafii. Na końcu dziękuję za niezmierną uprzejmość i natychmiastową pomoc oraz wielką cierpliwość w tłumaczeniu zawiłych dla mnie osobiście spraw związanych z zagadnieniami informatycznymi. Wyrażam najwyższe uznanie i podziękowanie za tak udany produkt na polskim rynku.

Z należnym uszanowanie i pozdrowieniami w Chrystusie Odkupicielu
W imieniu zespołu duszpasterskiego sanktuarium i parafii

o. Mirosław Grakowicz CSsR
Kustosz Sanktuarium i Proboszcz


ks. Robert Skwarczyński

Pozwalam sobie na kilka zdań opinii dotyczących programu Ecclesia Software firmy Pana Stanisława Grochmala i Marcina Łozy.
Jestem od 18 lat kapłanem Archidiecezji Krakowskiej. Z firmą ES współpracuję od kilkunastu już lat i szczycę się tym, że byłem jedną z osób której przyszło testować wersję beta.
W swojej pracy duszpasterskiej wprowadzałem i polecałem program Parafia Ewid (z dobrym skutkiem) m.in. w parafiach: Zawoja Centrum, Zawoja Górna, Maków Podhalański, Kraków – Dywizjonu 303.
W związku z różnorodnością parafii napotykałem na różne problemu dotyczące najczęściej baz danych (konwersji) które zawsze podkreślam zawsze przy doskonałej współpracy udało się rozwiązać.
Uwagi dotyczące specyfiki parafii (parafie większe, mniejsze, „przysiółki” parafialne) były i są na bieżąco rozwiązywane.
Na godną uwagi zasługuje przejrzystość i prostota wpisywania, aktualizowania baz danych i korzystania z nich. Dla Księży stanowi to nieraz bardzo poważny problem, z którym po „kilku” lekcjach doskonale dawali i dają sobie radę.
Pozytywną cechą jest również nie przesadzone bogactwo programu; wszak można jeszcze „wsadzić” inne moduły tylko po co?
Inną zaletą jest pełne zaufanie, słowność i odpowiedzialność za licencje. Piszę o tym fakcie gdyż mam w tym względzie bardzo przykre i bolesne doświadczenia z inną „poważną” firmą zajmującą się podobnym zagadnieniem.

Ze wszech miar polecam i zachęcam
do zakupu Parafii Ewid

ks. Robert Skwarczyński


PARAFIA RZYM.-KAT. pw. Św. BRATA ALBERTA 31-875 Kraków

Jako Parafia jesteśmy młodymi użytkownikami programu Parafia Ewid 2.2.8. Program został zakupiony jesienią 2006 roku.
Ponieważ ilość danych naszej Parafii jest ogromna – Parafia liczy ponad 22 tysiące wiernych – wciąż uzupełnianie bazy danych trwa.
Na dziś możemy jednak stwierdzić że program cechuje:
* Przejrzystość,
* Funkcjonalność,
* Prostota,
* Łatwy i bardzo jasny sposób uzupełniania bazy danych sprawia że może to czynić osoba do tej pory niezbyt biegła w posługiwaniu się komputerem w ogóle.
Te cechy pozwalają według nas wyróżniać i zachęcić innych do posiadania (nie tylko przez nas) przez inne parafie programu Parafia Ewid 2.2.8 wspomagający pracę w kancelarii.


z e-maila Użytkownika programu Parafia Ewid przesłanego do naszej firmy:

Jest po prostu super. Działa i naprawa struktury kartotek i mogę dopisywać nowe wpisy w słownikach. Dozgonne dowody wdzięczności.

Dziękuję za poświęcony czas i pomoc. Pozdrawiam cały zespół i dołączę pamięć w modlitwie.
Wszystkiego dobrego.

Ks. Tomasz


Parafia pw. Wszystkich Świętych

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wszystkich Świętych
w Siennowie

Od pięciu lat mam zainstalowany w kancelarii parafialnej Wasz program Parafia Ewid. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ w sprawach komputerowych i elektronicznych jestem laikiem i samoukiem, a jednak ten program opanowałem i pracuję na nim bez żadnych problemów.
Drobne sprawy wymagają jeszcze dopracowania, ale być może to sprawa indywidualna i subiektywna.
Życzę Wam wielu zadowolonych użytkowników.

Szczęść Boże!
z poważaniem

ks. Leszek Gruszecki
(Proboszcz parafii Siennów)


Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Parafia pod wezwaniem
Chrystusa Dobrego Pasterza w Jurowcach

Od lat nasza parafia współpracuje z firmą Ecclesia Software.
Korzystamy z programów:
Parafia Ewid, Parafia Finanse oraz z PSI.
Powyższe programy znacznie ułatwiają funkcjonowanie kancelarii parafialnej i są ogromną pomocą w pracy duszpasterskiej.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Ks. Jerzy Sokołowski, proboszcz
Jurowce, dn. 26 maja 2008r


Parafia pw. Św. Barbary w Łęcznej

Szczęść Boże!
Parafia św. Barbary w Łęcznej od trzech lat korzysta z serwisu internetowego firmy Systemy Informatyczne dla Kościoła Ecclesia Software z Rzeszowa. Zaletą serwisu jest jego prosta obsługa, szybki dostęp do strony, łatwa edycja tekstu i możliwość zamieszczenia zdjęcia do tekstu, plusem jest również wrzucanie całych galerii zdjęć, co zmniejsza czas obsługi. W parafii korzystamy również z możliwości ograniczonego administrowania stroną, tak dzieje się w przypadku Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej prowadzonej przez parafię. Osoby odpowiedzialne za jej prowadzenie samodzielnie administrują dział „Akademia Młodzieżowa”. Ważna dla stron parafialnych jest zapewniona przez PSI stała i aktualna informacja o świętach kościelnych, czytania i komentarze do nich oraz sondy – nasi parafianie chętnie biorą w nich udział.
Stronę można ogromnie rozbudowywać, to jest jej zaletą, a minusem brak (jak dotąd) możliwości rozbudowy struktury działów w głąb. Korzystamy również z możliwości komunikowania ze strony internetowej listem e-mail. Wiele takich listów otrzymujemy w dziale „Prośba o modlitwę”. Podsumowując, wszystkie wprowadzone elementy w panelu administracyjnym są i potrzebne i łatwe w obsłudze. To chyba najważniejsza zaleta programu! Poza tym nasi parafianie codziennie odwiedzają stronę, oczekują i potrzebują aktualnych informacji o parafii. Z danych zliczanych przez stat24 wiemy, że np. w maju 2008 na stronę wchodziło średnio 220 osób dziennie.
Jesteśmy zadowoleni z usług PSI, oczekujemy jednak, że ich jakość będzie ciągle rosła. Chcielibyśmy, aby bardziej radykalnie zmienił się leyaut strony na bardziej nowoczesny, oczekujemy również, że będzie można zamieszczać pliki dźwiękowe do odsłuchania ze strony, pliki filmowe, loga polecanych portali, do których można będzie przejść przez kliknięcie w inkonkę, więcej gadżetów graficznych służących za ikonki linki np. księga gości, czy forum nie musiałoby być działem w kolumnie, ale mogłoby mieć postać graficzną. Naszymi uwagami co do zmian wprowadzanych w serwisie dzielimy się z firmą, mamy nadzieję, że w ten sposób też przyczyniamy się do ulepszenia oferowanego produktu.
Z poważaniem
Marzena Olędzka
Administrator strony parafialnej św. Barbary w Łęcznej


Parafia pw. Św. Józefa Rzemieślnika

Parafia Rzym-Kat
pw. św. Józefa Rzemieślnika
61-100 Nowa Sól

Szanowny Panie Stanisławie Grochmal

W odpowiedzi na Pańskie pismo pozwalamy sobie napisać kilka uwag na temat programu „Parafia Ewid 2”.
Wprowadziliśmy już wszystkich parafian z kart kolędowych i jesteśmy na etapie wprowadzania ksiąg parafialnych.
Używamy już tego programu do szybszego wyszukiwania parafian do ich obsługi w miarę możliwości posiadanych już danych a także do uzupełniania danych bezpośrednio od odwiedzających kancelarię. Korzystamy z tego programu jeszcze nie w pełnym wymiarze jego możliwości.
Ogólnie oceniamy go jako bardzo dobry, ale zauważam też pewne niedogodności, które jak sądzę, bez większych trudności można poprawić.
(…)
Ogólnie program działa prawidłowo, dużą pomocą są wszelkiego rodzaju statystyki i wykresy, łatwość w poruszaniu się po programie.
Na potrzeby przeciętnej parafii jest wystarczający.

Ks. Józef Kocoł
proboszcz


Parafia pw. Znalezienia Krzyża Św.

Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Znalezienia Krzyża Św.
34-652 Nowe Rybie

Od jednego roku korzystam z programu Parafia Serwis Internetowy.
Jestem zadowolony z korzystania. Program działa poprawnie. Umożliwia umieszczanie informacji o życiu Parafii, wydarzeniach, ogłoszenia itp. Parafianie mają możliwość sprawdzenia np. kiedy mają zamówioną Mszę św., o której godzinie są Nabożeństwa, czynna Kancelaria, adres parafii itp. informacje.
O konieczności stron Parafii świadczy liczba gości odwiedzających te strony.
Jestem przekonany, że program zdaje dobrze egzamin i będzie jeszcze udoskonalany.

Ks. Kazimierz Basista, proboszcz


z e-maila Użytkownika programu Parafia Ewid przesłanego do naszej firmy:

Bardzo dziękuję za tak błyskawiczną odpowiedź na moją prośbę. Pozdrawiam serdecznie. Cieszę się, że mamy na rynku taką firmę jak Wasza.

Ks. W. K.


Programy zakonne

 

Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP

REFERENCJA
DLA SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DLA KOŚCIOŁA
„ECCLESIA SOFTWARE”

Z systemu informatycznego dla Kościoła „Ecclesia Software” opracowanego dla zgromadzeń zakonnych korzystamy od kilku lat w kancelariach prowincjalnych i w kancelarii generalnej naszego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP. Wyrażamy nasze uznanie dla Autorów tego systemu, ponieważ daje on możliwość gromadzenia i wykorzystania bardzo wielu danych personalnych i danych dotyczących domów zakonnych, które są niezbędne w pracy kancelaryjnej.
Wielką zaletą systemu jest możliwość tworzenia własnych formularzy, dostosowanych do potrzeb użytkownika przy wykorzystywaniu danych personalnych i danych placówek oraz korzystanie z wielu formularzy już opracowanych.
Bardzo cenną domeną programu jest również możliwość archiwizowania wprowadzonych danych, co znacznie ułatwia opracowywanie not biograficznych lub historii placówek.
Osobiście bardzo dziękuję Kierownictwu Firmy za bardzo dobrą i uprzejmą współpracę oraz otwartość na wszelkie uwagi i potrzeby, co owocowało rozszerzaniem bazy danych według wielorakich potrzeb użytkowników.

s. M. Krescencja Huk, służebniczka BDNP


Zgromadzenie Księży Sercanów

ZGROMADZENIE KSIĘŻY
NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO
(KSIĘŻA SERCANIE) PROWINCJA POLSKA
KURIA PROWINCJALNA

Szanowny Pan
Stanisław Grochmal.

Z wielką radością chciałbym wyrazić swoje uznanie i podziękowanie za programy komputerowe do prowadzenia rozliczeń rachunkowych i ewidencji zakonnej. Nasza współpraca od pięciu lat przyniosła wiele udogodnień w mojej posłudze ekonoma prowincjalnego. Prowadzenie rachunków nie tylko w skali jednego domu zakonnego, ale w całościowym wymiarze naszej polskiej prowincji Księży Sercanów jest bardziej spójne i przejrzyste a nade wszystko jesteśmy każdego dnia na bieżąco.
Moja wdzięczność obejmuje Waszą dyspozycyjność w każdej sprawie z którą się zwracałem do Was. Chcę tu szczególnie podziękować panu Marcinowi Łozie, który bezpośrednio odbierał moje uwagi czy sugestie co do działania programów czy naszych oczekiwań.
Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenia będą owocowały w tworzeniu dalszych programów jak również pomogą innym Zgromadzeniom korzystać z Waszego dorobku.
Życzę Wam u sobie dalszej owocnej współpracy. Niech Boże Serce darzy Was i Waszych najbliższych potrzebnymi łaskami w życiu zawodowym i osobistym.
Szczęść Boże.

Ekonom Prowincjalny
Ks. Zdzisław Kozioł SCJ

Warszawa 19.05.2006 r.