Parafia Ewid 4

Program do obsługi kancelarii parafialnej

Program służy do wspomagania codziennej administracji parafią. Zbudowany jest z kilkunastu modułów, które można swobodnie konfigurować tak, aby używać najbardziej potrzebnych i stopniowo rozbudowywać o następne, dostępne moduły i funkcje.

Kartoteki rodzinne i osobowe

 • Kartoteki zawierają spis rodzin i osób zamieszkujących teren parafii oraz umożliwiają m.in. przeglądanie i edycję danych rodzin i jej członków, wydruk kart kolędowych, ewidencję wizyt duszpasterskich.
 • Kreatory rodzin i domowników umożliwiają szybkie wprowadzanie danych rodzin i jej członków z jednoczesnym dodaniem ich do kartoteki osobowej.

Księgi parafialne

  Jest to zbiór modułów reprezentujących księgi sakramentów chrztu, pierwszych komunii św. i bierzmowania, oraz ślubów, a także ewidencję osób chorych i zmarłych, a także wstąpień i wystąpień z Kościoła.

Biuro i zarządzanie

  W skład tego działu wchodzą specyficzne dla kancelarii parafialnej moduły tj. książka kancelaryjna, księga intencji mszalnych, kreator ogłoszeń duszpasterskich, moduły wspomagające administrację cmentarza, a także kalendarium wydarzeń i moduł do katechez przedmałżeńskich.

Wydruki, wykresy i wykazy

 • Program posiada 180 wzorów i gotowych do wykorzystania pism, dokumentów, zaświadczeń, zaproszeń i wykazów. Istnieje także możliwość tworzenia własnych formularzy i modyfikowania już istniejących.
 • Ponadto program pozwala generować rozbudowane raporty w formie wykazów, wykresów i tabel.

Wersja programu na tablet

Tablet z Windows 8.1

Parafia Ewid 4 na tablecie z systemem Windows 8.1 to w pełni funkcjonalny program ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego (8 cali), a dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia dostęp do programu możliwy jest z każdego miejsca, co świetnie sprawdza się przy wizytach kolędowych.

Główne zalety Parafia Ewid 4 na Tablet:

 • * W pełni funkcjonalna wersja programu na urządzeniu mobilnym.
 • * Dostęp do programu w każdym miejscu i w każdej chwili.
 • * Nie wymaga stałego połączenia z internetem.
 • * Wygodna i sprawna obsługa wizyt kolędowych.
 • * Szybkie wprowadzanie danych dzięki kreatorom rodzin i domowników.

PE4 na urządzeniu mobilnym
***
Parafia Ewid jest nie tylko zwykłą bazą danych o członkach wspólnoty parafialnej, ale jest to nowoczesny, kompleksowy program w pełni wspomagający pracę duszpasterską.

Zabezpieczenia danych i obsługa RODO w programie Parafia Ewid 4

Zasady dotyczące logowanie się do programu:

Aplikacja posiada system logowania uniemożliwiający uruchomienie programu osobie nieuprawnionej. Dostęp do programu może uzyskać tylko osoba znająca hasło dostępu.

Uprawnienia użytkowników programu:
Program dysponuje wbudowanym systemem praw dostępu, dzięki któremu można przydzielić każdemu użytkownikowi uprawnienia umożliwiające dostęp tylko do udostępnionych modułów.

Szyfrowanie danych:
Baza danych programu Parafia Ewid (wersje 3.x i 4.x) jest szyfrowana. Wersje o numerach niższych niż 3.0 (starsze) zostały wycofane ze sprzedaży i nie są już dostępne. Niezbędna jest aktualizacja programu do wersji 4.0.

Lokalizacja bazy danych:
Baza danych Programu Parafia Ewid znajduje się na dysku twardym komputera Użytkownika lub w obrębie jego sieci lokalnej niemającej połączenia z Internetem. Parafia Ewid 4 nie jest aplikacją internetową, ponieważ dane zapisane w bazie nie są zlokalizowane na serwerze zewnętrznym.

Aplikacja i dostęp do Internetu:
Baza danych programu zapisywana jest na komputerze Użytkownika. Dane w niej zawarte nie są dostępne żadnym innym aplikacjom przez Internet. Użytkownik jest zobowiązany do zabezpieczenia dostępu do komputera oraz miejsc przechowywania danych w formie tradycyjnej (papierowej). Program Parafia Ewid nie wykorzystuje żadnych form transmisji danych poprzez Internet, nie ma zatem potrzeby zabezpieczania transmisji danych.

Brak dostępu producenta do bazy danych:
Producent programu (firma Ecclesia Software Polska) nie ma dostępu do komputera użytkownika. Wszelkie dane do pustej bazy programu Parafia Ewid (po instalacji programu) Użytkownik wprowadza sam.

Rejestrowanie wydawanych dokumentów w książce kancelaryjnej:
Każdy wydrukowany dokument można zarejestrować w module Książka kancelaryjna dzięki czemu dokument zostanie zarejestrowany i będzie widoczny. Każdy dokument można otworzyć do wglądu jak również w razie potrzeby dalej go uzupełniać.