Parafia Ewid 4

Program do obsługi kancelarii parafialnej

Program służy do wspomagania codziennej administracji parafią. Zbudowany jest z kilkunastu modułów, które można swobodnie konfigurować tak, aby używać najbardziej potrzebnych i stopniowo rozbudowywać o następne, dostępne moduły i funkcje.

Kartoteki rodzinne i osobowe

 • Kartoteki zawierają spis rodzin i osób zamieszkujących teren parafii oraz umożliwiają m.in. przeglądanie i edycję danych rodzin i jej członków, wydruk kart kolędowych, ewidencję wizyt duszpasterskich.
 • Kreatory rodzin i domowników umożliwiają szybkie wprowadzanie danych rodzin i jej członków z jednoczesnym dodaniem ich do kartoteki osobowej.

Księgi parafialne

  Jest to zbiór modułów reprezentujących księgi sakramentów chrztu, pierwszych komunii św. i bierzmowania, oraz ślubów, a także ewidencję osób chorych i zmarłych, a także wstąpień i wystąpień z Kościoła.

Biuro i zarządzanie

  W skład tego działu wchodzą specyficzne dla kancelarii parafialnej moduły tj. książka kancelaryjna, księga intencji mszalnych, kreator ogłoszeń duszpasterskich, moduły wspomagające administrację cmentarza, a także kalendarium wydarzeń i moduł do katechez przedmałżeńskich.

Wydruki, wykresy i wykazy

 • Program posiada 180 wzorów i gotowych do wykorzystania pism, dokumentów, zaświadczeń, zaproszeń i wykazów. Istnieje także możliwość tworzenia własnych formularzy i modyfikowania już istniejących.
 • Ponadto program pozwala generować rozbudowane raporty w formie wykazów, wykresów i tabel.

Wersja programu na tablet

Tablet z Windows 8.1

Parafia Ewid 4 na tablecie z systemem Windows 8.1 to w pełni funkcjonalny program ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego (8 cali), a dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia dostęp do programu możliwy jest z każdego miejsca, co świetnie sprawdza się przy wizytach kolędowych.

Główne zalety Parafia Ewid 4 na Tablet:

 • * W pełni funkcjonalna wersja programu na urządzeniu mobilnym.
 • * Dostęp do programu w każdym miejscu i w każdej chwili.
 • * Nie wymaga stałego połączenia z internetem.
 • * Wygodna i sprawna obsługa wizyt kolędowych.
 • * Szybkie wprowadzanie danych dzięki kreatorom rodzin i domowników.

PE4 na urządzeniu mobilnym
***
Parafia Ewid jest nie tylko zwykłą bazą danych o członkach wspólnoty parafialnej, ale jest to nowoczesny, kompleksowy program w pełni wspomagający pracę duszpasterską.